Konopný olej sa stáva čoraz populárnejším ako prírodný liek na rôzne problémy, najmä kožné problémy. Keď sa k tomu pridá fakt, že ľudia na celom svete sa vezú na vlne starostlivosti o pleť s obsahom konope, niet divu, že o konopnú kozmetiku je taký záujem.
Výhody konopného oleja pre pokožku
Konopný olej má vysoký obsah omega kyselín 3, 6 a 9. Tieto omega kyseliny pomáhajú opraviť kožnú bariéru, ktorá udržiava ideálnu vlhkosť pokožky. Konopný olej má tiež protizápalové vlastnosti a je preto ideálny aj pre ľudí s kožnými problémami.
Konopný olej používaný v konopných kozmetických výrobkoch má vysoký obsah antioxidantov – ako vitamín A, C, E a F a mastné kyseliny – ktoré posilňujú vonkajšiu vrstvu pokožky, takže môže uchovávať vodu. To udržuje pokožku na pohľad a pocit pevnejšie a znižuje výskyt jemných liniek a vrások.
Konopný olej je bohatý na mastné kyseliny, ktoré pomáhajú hydratovať a upokojovať zapálenú pokožku. Pomáha tiež modulovať produkciu kožného mazu, čo je veľká výhoda pre ľudí s aknóznou alebo príliš mastnou pokožkou. Konopná kozmetika nezbaví pokožku jej prirodzených olejov, čo je často problém produktov, ktoré sú určené na liečbu akné.
Výrobky z konopnej kozmetiky sú vhodné na lokálne použitie pre všetkých a konopná kozmetika vyhovuje rôznym typom pleti. Vždy je však dobré urobiť najskôr náplasťový test na malej ploche kože, aby ste skontrolovali prípadné alergické reakcie.
Ak máte záujem sa lepšie starať o svoju pokožku a získať benefity, ktoré ponúka konopná kozmetika, neváhajte si vybrať niektoré obľúbené produkty z obľúbeného obchodu konope.ermineheraldry.com