Konopný olej je dokonale vyvážený a má viacero preukázaných výhod pre ľudí. Konopný olej sa používa po stáročia pre svoje liečivé a výživné vlastnosti. Konopné produkty sú po celom svete známe svojou všestrannosťou.
Množstvo omega-3 v konopných semenách a zdravý pomer omega-3 a omega-6 semienok môžu spoločne pomáhať znižovať zápaly. Okrem toho sú konopné semienka bohatým zdrojom kyseliny gama linolénovej (GLA), polynenasýtenej mastnej kyseliny, ktorá môže mať aj protizápalové účinky.
Niektoré štúdie na zvieratách naznačujú, že GLA môže pôsobiť ako silný protizápalový účinok. Nedávne štúdie na ľuďoch však naznačujú, že kyselina nie je vždy účinná.
Konopný olej má jedinečné protizápalové vlastnosti, ktoré sa v iných olejoch nenachádzajú. Spolu s jeho antioxidačným vlastnostiam, umožňuje konopnému oleju pomôcť liečiť a detoxikovať pokožku, ako aj vyrovnať tón pleti.
Konopný olej obsiahnutý v konopných mastiach má však oveľa viac výhod. Konopné semienko, bylina, je údajne zázračným liekom a má mnohé terapeutické vlastnosti. Konopný olej má vysoký obsah vitamínov, minerálov a živín a funguje aj ako antioxidant, ktorý pomáha pri redukcii voľných radikálov.
Hlavným dôvodov rastúcej popularity konopných mastí je prísľub lepšej pokožky. Štúdie ukázali, že môže pomôcť najmä pri atopickej dermatitíde (ekzém) a môže tiež pomôcť pri liečbe akné a psoriázy.
Ako blízky príbuzný kanabisu majú konopné masti upokojujúce vlastnosti, ktoré sa ukázali ako účinné prírodné riešenie na zvládanie stresu a úzkosti. Konope je tiež bohaté na upokojujúce vlastnosti. Konopné masti sú účinné pri úľave od bolestí kĺbov, svalov a šliach.