Konope ( Canabis sativa L.) sa pestuje na použitie v mnohých rôznych produktoch. Z konope sa vyrábajú potraviny, zdravotné produkty, látky, povrazy, prírodné liečivá a mnohé ďalšie. Rôzne časti rastliny konope sa používajú na výrobu rôznych produktov. Hoci pochádzajú z rastliny cannabis sativa, z konopných semien sa nedostanete vysoko, pretože nemajú významné psychoaktívne vlastnosti.
Veľmi populárne sú konopné semienka. Sú vyhľadávané pre svoje výživné vlastnosti. Obsahujú zdraviu prospešné omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Majú tiež vysokú koncentráciu vlákniny.
Konopné semienka sú teda ideálnym zdrojom výživných látok, napomáhajú srdcu a zdraviu pokožky. Ideálny nutričný profil bohatý na bielkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály vyhľadávajú športovci a tí, čo majú diétne preferencie. Pomáhajú tiež znižovať zlý cholesterol
Konopné semienka obsahujú 20% rozpustnej a 80% nerozpustnej vlákniny. Nerozpustná vláknina v konopných semienkach pomáha tiež znižovať riziko cukrovky.
Konopné semienka majú orieškovú chuť, vďaka čomu sú ideálne pre nespočetné množstvo jedál. Jedným z najjednoduchších spôsobov použitia konopných semien je posypať ich na jedla. Hodia sa tiež na šalát alebo cestoviny.
Konopné semienka sú cenným doplnkom k vegánskej strave, pretože len veľmi málo rastlinných potravín je úplným zdrojom bielkovín. Konopné semienka sú v kompletným zdrojom bielkovín. Sú určené všetkým, čo majú radi zdraviu prospešnú stravu.
Pridajte aj vy do svojho jedálnička obľúbené konopné semienka. Urobte niečo pre svoje zdravie a podporte svoje telo kvalitnými konopnými semienkami.