Vedeli ste, že konopné semienka sú jedným z najlepších prírodných zdrojov rastlinných bielkovín ? Ak chcete zvýšiť príjem bielkovín z prírodného a vegánskeho zdroja, potom môže byť pre vás konopný proteín tou správnou voľbou.
Konopný proteín pochádza z rastliny konope, čo je rovnaký druh ako rastlina konope. Konope je zdrojom kanabidiolu alebo CBD oleja, ale jeho semená sú tiež bohatým zdrojom rastlinných bielkovín. Konopný proteín sa vyrába mletím konopných semien na jemný prášok zemitej chuti.
Konopný proteín je kompletný proteín, čo znamená, že obsahuje všetkých deväť esenciálnych aminokyselín, ktoré ľudské telo potrebuje, ale nevie si ich vyrobiť. Sú to: histidín, izoleucín, leucín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín, tryptofán a valín. Preto je tento produkt vhodný pre každého. Konopný proteín naviac obsahuje železo, mangán, zinok a horčík. Všetky tieto minerály prispievajú k udržaniu zdravia vášho tela.
Konopný proteín má veľa výhod. Je tiež považovaný za vegánsky proteín a je dobrým zdrojom základných živín. Pozitívne účinky konopného proteínu na organizmus sa netýkajú len vegánov či športovcov. Má tiež niekoľko významných výhod na zlepšenie vášho zdravia.
Unikátne zloženie konopného proteínu všestranne pomáha ľudom, ktorý trpia alebo naopak chcú predchádzať problémom:
ADHD
Bolesť prsníkov
Diabetes
Ochorenie srdca
Vysoký krvný tlak
Roztrúsená skleróza
Obezita
Kožné alergie
Výhody konopného proteínu teda ocenia všetci. Neváhajte pridať konopný proteín do svojho každodenného jedálnička. Konopný proteín je rovnako prospešný pre športovcov, aktívnych ľudí, ale aj tých, čo chcú do svojho jedálnička pridať zdraviu prospešné doplnky stravy.