Zdravotné prínosy konopného oleja sú široké. Konopný olej je dobrý pre pokožku, nechty a vlasy, pomáha pri zápaloch, zmierňuje bolesť a svalové napätie.
Konopný olej sa vyrába lisovaním celých surových semien rastliny konope za studena, procesom podobným spôsobu výroby olivového oleja z olív. Konopný olej je vo všeobecnosti vhodný pre vegetariánov a vegánov a neobsahuje alergény.
Konopný olej obsahuje zlúčeniny, ako napríklad polyfenoly, o ktorých sa tiež zistilo, že zohrávajú úlohu pri ochrane mozgu. To sú len niektoré z výhod konopného oleja. Konopný olej tiež účinne pomáha zlepšovať imunitu, zlepšuje metabolizmus, podporuje svalovú relaxáciu.
Konopný olej pomáha upokojovať bolesti a celkovej úľave kĺbov. Je teda ideálny aj pre športovcov a aktívnych ľudí.
Konopný olej obsahuje polynenasýtené mastné omega-6 k omega-3, ktoré môžu pomôcť telu metabolizovať tuk.
Obsahuje tiež:
antioxidanty (vitamín E),
karotén
fytosteroly
fosfolipidy.
Konopný olej je nekomedogénny, čo mu umožňuje hydratovať pokožku bez upchávania pórov. To je jeden z dôvodov, prečo mnohí dermatológovia odporúčajú konopný olej pri problémoch s akné. Konopný olej je skvelým doplnkom každodenných zvlhčovačov pokožky, hydratácia je prirodzená a napomáha tiež obnovovať pokožku.
Ako používať konopný olej
Najúčinnejší spôsob konzumácie konopného oleja je popíjať ho z malej lyžičky. Ukázalo sa, že užívanie 1-2 lyžičiek konopného oleja denne má rozmanité zdravotné výhody.
Ak máte záujem používať konopný olej na vlasy, môžete ho jednoducho naniesť na vlhké, uterákom vysušené vlasy po sprche.